ITEX - jeden z najpopularniejszych zespołów z okolic Łomży tworzący w nurcie polskiej muzyki tanecznej DISCO POLO DANCE. Istnieje od 1987 roku (w obecnym składzie od roku 1995).

Pochodzimy z umuzykalnionych rodzin, a muzyka jest naszą pasją od najmłodszych lat, dlatego też wszyscy potrafimy grać "na żywo".

Najważniejszymi osobami w zespole są Andrzej i Darek. Na imprezach okolicznościowych występują w składzie 3-osobowym z akordeonistą, natomiast podczas koncertów skład ten jest powiększany o profesjonalnych tancerzy bądź tancerki.

Trzon zespołu to przede wszystkim duet:

Andrzej Kopeć - autor muzyki i tekstów, instrumentalista, aranżer. Układa program na każdą imprezę, zajmuje się sprawami organizacyjnymi zespołu.

Dariusz Pianka - czołowy wokalista z wyjątkową barwą głosu, potrafiący odnaleźć się w każdym repertuarze, instrumentalista, pomaga przy tworzeniu muzyki i dba o sprzęt muzyczny zespołu.

Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi i stanowimy jeden zgrany zespół. Na scenie rozumiemy się bez słów, kochamy muzykę więc po prostu robimy to co lubimy. Zespół ITEX obsługuje imprezy na terenie całego kraju. Zawsze robimy to z zasadą, że nie chodzi tylko o to, aby imprezę zagrać, CHODZI O TO ABY ZAGRAĆ I POPROWADZIĆ. Najczęściej są to: wesela, koncerty, studniówki, bale, festyny, dancingi, choinki czy też koncerty kolędowe. Nowością jest 40 minutowy autorski koncert na Państwa prywatnej imprezie > Dzwonisz > Mamy wolny termin > Przyjeżdżamy.

Zespół grał w wielu miejscach w całej Polsce, a zdobyte doświadczenie procentuje różnorodnością repertuaru i hołdowaniu zasadzie "muzyka przyjazna dla ucha i do tańca". Mieliśmy przyjemność występować z m.in.: BONEY M, DANUTĄ BŁAŻEJCZYK, ENEY, RAZ DWA TRZY, D BOMB. Posiadamy domowe studio, także jesteśmy w stanie przygotować w zasadzie każdy utwór.

Debiut telewizyjny zespołu ITEX to teledysk emitowany w TV POLSAT w programie DISCO POLO LIVE (2001 r.) nakręcony do utworu p.t. "SAMBA MAGDALENA", który przez wiele tygodni utrzymywał się w czołówce list przebojów. Łomżyński tygodnik "Kontakty" napisał wtedy: "Refren piosenki zespołu ze Zbójnej nuci cała Polska". Od tej pory zespół już praktycznie stale gości w różnych mediach: TVS, POLO TV, TV DISCO, TVR, ITV, VIVA, CSB TV czy Radiu Eska, a płyty można znaleźć także daleko poza granicami (CHICAGO, NEW YORK).

Na Dyskografię zespołu składa się już około 100 autorskich utworów (i kilka coverów) wydanych na 5 płytach, a także na kilkudziesięciu składankach. Wydawcą zespołu jest Firma Fonograficzna FOLK z Warszawy (www.folk.com.pl). Nasze płyty można zamówić bezpośrednio na stronie wydawcy: www.tanieplyty.com.pl

Od 2001 roku zespół ITEX charytatywnie wspomaga WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Od wielu lat (w maju i we wrześniu) można bezpłatnie pobawić się przy muzyce zespołu ITEX na koncertach plenerowych w Zbójnej k/Łomży.

Piosenki zespołu są przede wszystkim melodyjne, co przez szereg lat pomogło ITEX-owi ukształtować rozpoznawalny, tradycyjny styl: melodyjnego disco dance.

Utwory: SAMBA MAGDALENA, CHCĘ CIĘ MIEĆ, HEY HELLO, ŚLUBNE ŻYCZENIA, SZATYNKI, PIJMY ZA ZDROWIE czy LADY NAJ podbijają serca słuchaczy i są grane na prawie każdej imprezie, także przez inne zespoły czy Dj-ów. Do wszystkich tych przebojów ITEX nakręcił videoclipy, które są emitowane w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych.

Bieżące informacje i nowości o zespole ITEX i wielu innych czołowych wykonawcach nurtu Disco Dance w programie VIPO DISCO POLO HITY na antenie telewizji POLO TV.

Zapraszamy też na nasz oficjalny kanał na FB:
facebook.com/andrzej.kopecgrupaitexpl

>>>>> Zapraszamy do współpracy >>>>>> Wystawiamy rachunki >>>>>>

Wyłączny management: 692 180 799, 692 837 122.

grupaitex@wp.pl

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z innymi zakładkami na naszej stronie i pozostawienia śladu swojej obecności w Księdze Gości.

Pozdrawiamy: Andrzej i Darek

polska baza stron
2010r.© Copyright by KerningMax. All rights reserved.