1Kor, 13, 1-13

Hymn o miłości
1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
2 Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadł wszelką wiedzę,
i wiarę miał tak wielką, iżbym góry przenosił,
a miłości bym nie miał -
byłbym niczym.
3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic mi nie pomoże.
4 Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
5 nie jest bezwstydna,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
7 Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
8 Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą,
choć zniknie dar języków
i choć wiedzy [już] nie stanie.
9 Po części bowiem tylko poznajemy
i po części prorokujemy.
10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
zniknie to, co jest tylko częściowe.
11 Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecinne.
12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [ujrzymy] twarzą w twarz.
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś będę poznawał tak, jak sam zostałem poznany.
13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
największa z nich [jednak] jest miłość.

***ŚLUB I WESELE TO NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE I DZIEŃ W ŻYCIU***

Zespół ITEX (na imprezach okolicznościowych zawsze w składzie 3-osobowym) od 1992 roku chętnie zapraszany jest na wesela. W zasadzie od zawsze jesteśmy zespołem typowo weselnym, chociaż gramy też inne imprezy np. autorskie Koncerty(w składzie 2-ch tancerzy lub tancerki), Studniówki, Bale, Festyny itp. Nie jest sztuką zagrać, sztuką jest ZAGRAĆ I POPROWADZIĆ imprezę, bo tu potrzebne jest doświadczenie i znajomość przeróżnych tradycji czy obyczajów, a także bardzo bogaty repertuar. To akurat gwarantujemy, ponieważ działamy czynnie w tej branży już przeszło 20 lat. Każdy z członków zespołu potrafi grać "na żywo", a muzyka jest naszą pasją. Gramy na sprawdzonym sprzęcie czołowych światowych producentów: KORG, ROLAND, SHURE, AKG, ELESTRA, JOLLY ROGER, SOUNDCRAFT, WELTMEISTER. UDANE WESELE, to przede wszystkim sprawdzony zespół, ale też: odpowiednia sala, kamerzysta i fotograf (polecamy w dziale: WSPÓŁPRACA). Na bardzo wielu różnych imprezach mieliśmy przyjemność zagrać - dziękujemy i czekamy na więcej!!! (prosimy z co najmniej rocznym wyprzedzeniem).

Przedstawiamy ogólny "wstępny" i skrócony program Waszego wesela. Musimy zaznaczyć, że jest to tylko propozycja i DOPIERO PO WASZEJ AKCEPTACJI t.j. Konsultacjach i naniesieniu ewentualnych zmian zostanie przyjęty do zrealizowania.

Gdzie kraj tam i obyczaj więc zaczniemy od WYJAZDU PANA MŁODEGO DO PANI MŁODEJ.

Na ustaloną wcześniej godzinę przyjeżdżamy najpierw do Pana Młodego witając marszem powitalnym wchodzimy do domu. Na wyjazdach także gramy we trzech tj. Bogdan na akordeonie, Darek tamburyn i Andrzej werbel marszowy.

W domu P. Młodego gramy kilka utworów na ludowo i prowadzimy zabawę: OSTATNI TANIEC KAWALERSKI. Potem w imieniu P. Młodego prosimy rodziców o BŁOGOSŁAWIEŃSTWO na nową drogę życia, grając przy tym instrumentalnie religijny utwór "Serdeczna Matko".

Po BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE odprowadzamy P. Młodego z marszem pożegnalnym do samochodu. Tutaj należy pamiętać o tym, że my, czyli kapela musimy być jako pierwsi u PANI MŁODEJ. Czasem, aby nie błądzić wyznaczany jest nam przewodnik, osoba lub samochód za którym jedziemy.

Na WYJEŹDZIE U PANI MŁODEJ wszystko odbywa się podobnie z tą różnicą, że jest dłuższy ponieważ ŚWIADKOWIE przypinają kokardki wszystkim gościom. Na samym błogosławieństwie gramy i śpiewamy "MAMO ACH DROGA MAMO". Tutaj na razie zakończmy temat wyjazdów, ale w razie jakichkolwiek pytań szczegółowo omawiamy wszystko na spotkaniu w sprawie programu Waszego wesela. Bardzo ważna jest rola ŚWIADKA, który musi pamiętać, że zawsze, czy to będzie BRAMA WESELNA czy sam dojazd do MŁODEJ, KOŚCIOŁA CZY SALI, pierwszy wysiada i ostatni wsiada.

JEDZIECIE DO KOŚCIOŁA, a my ustawiamy się na SALI WESELNEJ (jeśli WESELE odbywa się na dwóch salach musicie upewnić się, czy także na sali jadalnej będzie miejsce na rozstawienie naszego sprzętu tzn. na ok. godzinę). IDEALNIE JEST JEŚLI WSZYSTKO ODBYWA SIĘ NA JEDNEJ SALI. Tutaj zaczyna się nasza współpraca z obsługą sali z którą to ustalamy kiedy mają być przerwy na gorące dania i inne sprawy związane też z możliwością udostępnienia niektórych rekwizytów np. na oczepiny.

Po przyjeździe z KOŚCIOŁA pod salę weselną witamy Was marszem i najczęściej odbywa się powitanie CHLEBEM I SOLĄ. Wtedy P. Młody wnosi Młodą na środek sali i witamy WAS i Gości, zapraszając na szampana, przy którym wspólnie śpiewamy krótkie STO LAT.

Wtedy zapraszamy już za stoły przy utworze "Ten chleb jest Twój i mój". Dalej gramy instrumentalnie "DO KOTLETA" czyli pierwszy obiad. Wreszcie witamy Was (ŻYCZENIA OD ZESPOŁU kończymy pięknym utworem zespołu DŻEM "Do Kołyski".

Następnie PRZEMOWA PANA MŁODEGO, którą oczywiście wcześniej razem przygotowujemy. Potem już oficjalnie wyczytując z imienia i nazwiska witamy Was i najbliższą rodzinę.

Kolejny punkt programu to tradycyjne STO LAT i GORZKA WÓDKA DLA MŁODYCH I ŚWIADKÓW. Możemy po gorzkiej zaproponować ZABAWĘ STOPNIE TRUDNOŚCI.

ŚWIADKOWIE UKLADAJĄ SERDUSZKO NA PARKIECIE Z KWIATÓW WESELNYCH i zapraszamy Was do PIERWSZEGO TAŃCA. Zwracamy szczególną uwagę, aby pasował on do nastroju chwili, słowami, klimatem i melodią. Oto kilka propozycji: WIELKA MIŁOSC - KRAJEWSKI, NAJPIĘKNIEJSZA - KRAJEWSKI, PRÓCZ CIEBIE NIC - KAYAH/KILIAŃSKI, ZAWSZE TAM GDZIE TY - LADY PANK, HELLO - L.RICHIE, JEST JUŻ CIEMNO - FEEL, POKOLENIA - KOMBI, ZA MIŁOŚC MĄ - WEEKEND, Z KIMS TAKIM JAK TY - KINDLA, TYLKO Z TOBĄ - ANDRE, ODNALAZŁEM CIĘ - BORYS, JESTEŚ CZĘŚCIĄ MNIE - FOR TEENS, ZAWSZE BĘDĘ KOCHAŁ CIĘ - TOMASZ GRELEWICZ, W PERŁY ZMIENIĆ DESZCZ - UNIWERSE, KOCHAJ MNIE I DOTYKAJ - TOMASZ ŻÓŁTKO, NASZ PIERWSZY TANIEC - BOYS, WALC-OCZAROWANIE - ZBIGNIEW WODECKI, ŚLUBNE ZYCZENIA - ITEX, a może WALC NOCE I DNI - jesteśmy elastyczni (mamy własne domowe studio), także możecie wybrać coś całkiem innego, a opracujemy piosenkę specjalnie na WASZE ŻYCZENIE.

Ciąg dalszy Waszego wesela to bloki muzyczne po co najmniej 1,5-2 godz. w zależności od kuchni, ile podaje gorących dań. W każdym takim wejściu organizujemy jakąś zabawę np. JEDZIE POCIĄG, KACZUSZKI, MŁODY LUB MŁODA PROWADZĄ WĘŻYKA, TANIEC KACARABA DLA ŚWIADKÓW, WAŁECZEK, ZAPAŁKA, ZABAWA WALCE, 4-RY OSIEMNASTKI, ODBIJANY, PRAWY DO LEWEGO, czy BOLEK I LOLEK DLA DZIECI. ZAPRASZAMY TEŻ GOŚCI do składania BEZPŁATNYCH DEDYKACJI.

Nie zapominamy też o Waszych RODZICACH.

W przerwach(są krótkie - max 10-15min. - uzależnione jest to też od obsługi) po cichu "gra" dyskoteka z laptopa.

OKOŁO 22.30 ROBIMY biesiadę akordeonem za stołami, żeby wspólnie z Wami i gośćmi pobawić się i pośpiewać na ludowo. Najczęściej przed 24 zapraszamy ŚWIADKÓW z nami na kuchnię, aby pomogli nam przygotować OCZEPINY:

 • MOŻEMY SPYTAĆ MAMĘ PANI MLODEJ, CZY POZWOLI ZDJĄĆ WELONIK (zabawa dla P.MŁODEGO),
 • TRADYCYJNE ZWROTKI PODCZAS KTÓRYCH ŚWIADKOWA ZDEJMUJE P.MŁODEJ WELON, A ŚWIADEK P.MŁODEMU MUCHE LUB KRAWATKĘ,
 • PREZENTY WESELNE OD PAŃSTWA ŚWIADKÓW,
 • WRÓŻYMY DZIECI,
 • ZABAWA DLA MŁODYCH: STO LAT Z WAŁKIEM LUB PODZIAŁ OBOWIĄZKÓW RODZINNYCH (KARTECZKI),
 • WYBIERAMY NOWĄ PARĘ MŁODĄ (możemy Jej udzielić ślubu),

* ZABAWY OCZEPINOWE dla Gości, gdzie MŁODZI występują tylko w charakterze JURY *

PIERWSZA ZABAWA JEST ZAWSZE "ŁAGODNA" ABY WSZYSCY GOŚCIE (bez podziałów) MOGLI WZIĄŚĆ UDZIAŁ - NAJCZĘŚCIEJ ROBIMY:

 • MARYNARKI
 • NA BARANA
 • ZDOBYWANIE FANTÓW LUB NA RĄCZKI

DRUGA ZABAWA TO NP. SLALOM (WOZIMY MAŁY ROWEREK DZIECIĘCY) FAMILIADA LUB POŃCZOCHA.

OSTATNIA ZABAWA JEST NAJBARDZIEJ SMERFNA np.: BANANEK lub TRZEPANIE JAJEK.

Oczywiście zabaw znamy wiele i tu też możecie coś zaproponować. Wszystko staramy się jednak ARANŻOWAĆ TAK, aby było wesoło w dobrym tego słowa znaczeniu.

 • ZBIERAMY NA WÓZEK WESELNY LUB PODRÓŻ POŚLUBNĄ,
 • PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW - SPECJALNA PIOSENKA,
 • STO LAT DLA RODZICOW I DLA NOWOŻEŃCOW,
 • TORT (piosenka o torcie weselnym).

Po oczepinach za WASZĄ zgoda repertuar może być już bardziej elastyczny. Najczęściej prowadzimy ZABAWĘ INTEGRACYJNĄ (KAN KAN + ZORBA), ale też możemy zaprosić Gości do krótkiego KARAOKE.

OSTATNI TANIEC (najczęściej ok. godziny po oczepinach, gdy P. Kamerzysta chce zakończyć film weselny) specjalna piosenka wcześniej ustalona przez Was.

- ZABAWA DO białego rana.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli już się dogadamy (naj- ważniejszy wolny termin itp.) i będziemy mieli przyjemność poprowadzić i zagrać na Waszym weselu ok. 1 m-c przed tą uroczystością: spotykamy się, aby razem ustalić szczegółowy program Waszego Wesela. Chodzi o to, abyście wszystko dokładnie wiedzieli i aby było tak jak to Wy chcecie (tego dnia my dla Was - nigdy odwrotnie). W ten sposób "w stresie" tego Waszego dnia będziemy mogli w sposób pozytywny wpłynąć i zadbać o Wasze samopoczucie. Na to spotkanie prosimy abyście nam przygotowali:

 1. Przede wszystkim imiona i nazwiska: WASZE, RODZICÓW, CHRZESTNYCH, DZIADKOW, ŚWIADKOW czy może innych Ważnych osób uczestniczących w tej uroczystości.
 2. WSZYSTKO ZWIĄZANE Z DATĄ WASZEGO WESELA (dzień przed i dzień po) tj. ww. OSÓB NP. IMIENINY, URODZINY, ROCZNICE ŚLUBU.
 3. O KTOREJ JEDZIECIE DO ZDJĘCIA.
 4. GODZINA ŚLUBU.

MOŻECIE TEŻ PRZYGOTOWAĆ LISTĘ WASZYCH ULUBIONYCH WYKONAWCÓW.

Jeśli POPRAWINY miały by się odbyć z naszym udziałem prosimy o powiadomieniu nas o tym przed weselem.

Będziemy wdzięczni za recenzję naszej pracy na Waszym weselu, piszcie: grupaitex@wp.pl.

- Pamiętajcie: spotkanie w sprawie PLANU WASZEGO WESELA ok. 1 m-c Przed! -

W razie pytań:
Tel: 692 180 799 lub 692 837 122
Facebook: facebook.com/andrzej.kopecgrupaitexpl
e-mail: grupaitex@wp.pl

Serdecznie pozdrawiamy: ANDRZEJ, DAREK i BOGDAN. "ITEX"

Zakaz kopiowania i powielania tekstu. Wszystkie prawa zastrzeżone. A.K. 2015.

polska baza stron
2010r.© Copyright by KerningMax. All rights reserved.